Крвава сообраќајка во Штип - тешко повредено 15 годишно момче

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила во близина на гимназијата „Славчо Стојменски“ во Штип. Несреќата се случила кога се судриле патничко моторно возило „Југо“ и мопед, пренесува Канал 77.

Според информациите на Канал 77, тешки повреди заработило 15 годишно момче кое било сопатник на мопедот. Момчето веднаш било пренесено од штипската клиника во една од скопските клиники.

 

најчитано сега