Лоша вест за викендот - еве какво ќе биде времето

И овој викенд не ни се погоди за уживање и прошетка. Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а ќе има и услови за ретка појава на грмежи во југозападните делови од земјата. Ќе дува умерен северозападен ветер кој ќе услови пониска дневна температура.

Температурата ќе се движи од 15 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до 23 степени.

Вредноста на УВ-индексот 5. 

30.05.2014 - 14:47
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега