Објавени рејтинзите на 100-те најдобри играчи на Фифа 21 - Меси подобар од Роналдо

 

Лионел Меси го победи Кристијано Роналдо за титулата најдобар фудбалер на светот, овојпат во видео игрите, откако „ЕА Спортс“ ја објави својата топ 100 листа во „ФИФА 21“

И покрај тоа што имаше сезона без титула првпат по повеќе години, Меси го заддржа првото место иа ко има паднат рејтинг за еден на 93, а Роналдо е само поен зад него со 92. Нејмар од Пари Сен-Жермен го загуби третото место и сега е петти со 91, додека Роберт Левандовски по неверојатната сезона скокна од 15. место на третото. Овој пад на Нејмар не е ништо во споредба со тој на Еден Азар, кој падна на 22. место на рејтингот, меѓу Хери Кејн и Рахим Стерлинг.

Кевин де Брујне е сега на петтото место, а Ливерпул првиот фудбалер го имаат во Виргил ван Дајк на седмото место, зад Јан Облак, но пред Килијан Мбапе, додека Мохамед Салах и Садио Мане се на деветтото и десеттото место.

Она што е интересно е дека крилото на Реал Мадрид, Герет Бејл на играта е претставен како просечен играч. Па неговиот рејтинг во новата Фифа ќе биде само 79 поени.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2020 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега