Оштетени спомениците на Коле Неделковски и Никола Вапцаров во Градски парк

Вчера било пријавено дека во Градски парк во Скопје биле оштетени спомениците на Коле Неделковски и Никола Вапцаров.

„На 02.10.2022 во 09:52 часот во СВР Скопје било пријавено во Градски парк во Скопје биле оштетени спомениците на Коле Неделковски и Никола Вапцаров, а биле одземени и бистите од спомениците“, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

03.10.2022 - 17:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега