Подгответе се: Неколку делови од Скопје утре ќе останат без струја


Поради  технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија утре од 09:00 до 11:00 часот, ќе бидат корисниците од дел од улицата  „Крсто Раковски“, додека од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од  улица бр. 103 во нас. Волково, во Општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, утре без струја од 10:00 до 13:00 часот, ќе бидат и корисниците на  улица „Кленоец“ бр. 69 и објектите во околината на ТИНЕКС-МАРКЕТ, во општина Карпош. 

26.05.2024 - 14:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега