Пожар избувна во куќа во скопско - огнот ја зафати и соседната куќа

МВР информираше дека вчера во 18:45 часот било пријавено дека во село Арачиново-скопско, настанал пожар во куќа сопственост на 58-годишниот З.Р., а потоа од пожарот била зафатена и куќата на 56-годишниот З.Ќ.

Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита и повредени лица нема. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 16:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега