Регулаторна одлучи: Од полноќ дизелот најевтин во последните 8 месеци

 

Дизелот ќе поевтини за 2 денари по литар, цената на останатите горива останува непроменета, одлучила денеска Регулаторната комисија за енергетика, пренесе Гориво.мк.
Според новата цена која ќе почне да важи од полноќ, литар дизел ќе се продава за 84,5 денари.  Со тоа, таа се изедначува со цената на бензинот, додека 98 октанскиот бензин ќе чини 86,5 денари по литар.

Последен пат, дизелот имал цена на ова ниво во април годинава.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Press24 (@press24.mk)

01.12.2022 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега