СДСМ: ДПМНЕ сакаат да профитираат врз трагедија и човечките жртви

 


„Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност кај ДПМНЕ и Мицкоски. Додека цела Македонија жали, а институциите целосно го расветлија случајот, ДПМНЕ сакаат да профитираат врз трагедија и човечките жртви“, велат од СДСМ.

„Кај ДПМНЕ и Мицкоски нема грам човечност. Имаат изопачена потреба за политизација на жртви.

Најмалку што може и што треба да направат ДПМНЕ и Левица е да излезат пред јавноста и да им се извинат на граѓаните и на припадниците на македонската полиција“, соопшти СДСМ

07.12.2023 - 09:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега