Силно невреме ја погоди Србија (ВИДЕО)

Околу 16.30 часот силно невреме ја погоди Србија, откако претходно во текот на денот беше измерена температура од 40 степени.

Вечерва Чачак и Ужице ги погоди силно невреме, а силен дожд паѓа и во неколку други градови.

Притоа е забележана материјална штета на неколку локации, меѓу кои и оштетел автомобил во Белград.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

19.08.2022 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега