Скопјани спремете се: Повеќе улици без вода

Поради дефект на водоводната мрежа на улица „20“ бб во Сарај, кај старата Џамија, прекин во водоснабдувањето имаат корисниците на улица „Ѓорче Петров“ и во високата зона на улица „Борис Сарафов“ во оваа населба.

Водоснабдувањето е прекинато од 07:30 часот и прекинот ќе трае до отстранување на дефектот.

29.01.2022 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега