Соња Алексовска Неделковска: Чувствував кога луѓето му забиваа нож во грб на Тоше, а тој го издржа тоа

Новинарката Соња Алексовска Неделковска, автор на книгата за Тоше и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, за естрадниот магазин “Бекстејџ”зборуваше за првите средби со Тоше, односот новинар, соговорник, за интервјуата,ексклузивите кои Тоше и ги дал, но и за ветувањето кое си го дала себе си дека веќе нема никогаш да напише нешто за Тоше но сонот менува се, за тоа колку енергија и невиност носеше во себе. 

16-ти октомври 2007-та година е кобниот датум, денот кога го загубивме, а оттогаш повеќе ништо не е исто.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“, поточно, во изданието кое беше посветено на Тоше Проески, Соња открива работи кои досега никогаш јавно не ги кажала.

27.01.2022 - 11:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега