Трагедија во битолско: Почина баба во голем пожар

На 17.01.2022 околу 16.00 часот В.Р.(59) од с.Жабени, битолско, пријавил дека околу 15.30 часот во соба од куќа во с.Жабени настанал пожар, во кој од здобиените повреди починала неговата мајка М.Р.(83), информираат од МВР.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.

18.01.2022 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега