Трагедија во Унгарија: Се урна авион, загинаа две лица

 

Авион се урна за време на аеромитинг во Унгарија, при што загинаа две лица, а четворица се повредени.

Според агенцијата АФП, трагедијата се случила на аеродром, на 70 километри од Будимпешта.

Покрај пилотот, во авионот имало уште еден патник, и двајцата трагично загинале на лице место.

10.09.2023 - 22:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега