Твитер ги промени имињата на налозите од Белата куќа

Џо Бајден, новиот претседател на САД, и официјално положи заклетва. Во согласност со промените на државниот врв, и Твитер направи одредени промени кога се во прашање налозите кои ги користат највисоките претставници на таа земја.

Направени се следните промени:

Налогот @Transition46 стана @WhiteHouse.

Налогот @PresElectBiden стана @POTUS

Налогот @SenKamalaHarris стана @VP

Налогот @FLOTUSBiden стана @FLOTUS

Налогот @PressSecPsaki стана @PressSec

Освен ова, воведен и нов налог на Твитер, со корисничко име @SecondGentleman. Него ќе го користи Даг Емхор, мажот на првата потпретседателка Камала Харис.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 20:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега