Уште еден студент со коронавирус во Кавадарци- за еден ден регистрирани четири млади лица заразени со вирусот

Уште еден студент со коронавирус е евидентиран во Кавадарци. Со овој случај, денеска се регистрирани вкупно четворица позитивни млади луѓе, потврди за МИА доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Се работи за 21 годишно машко лице, од познат кластер на заболени со вирусот, со лесна клиничка слика и е на домашно лекување.

И останатите тројца денеска заболени, две машки и едно женско лице, се млади на возраст од 19 и 22 години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.08.2020 - 15:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега