(ВИДЕО) Ер Тракторите на терен, но пожарот кај Брвеница никако да се изгасне

Центарот за управување со кризи информира дека пожарот над село Милетино во Општина Брвеница се уште не е изгаснат.

Според информациите на надлежните, гори борова шума. На терен се двата ер трактори на ДЗС, а за брзо ќе се приклучи и хеликоптер на МВР. 

 

23.09.2023 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега