ВИДЕО: Големо славје во Загреб по победата над Бразил

Хрватска вечерва слави огромна победа против најголемиот фаворит за освојување на Светското првенство.

Огромен број навивачи вечерва слават во хрватската престолнина, а медиумите од регионот ја пренесуваат атмосферата.

09.12.2022 - 20:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега