ВИДЕО: „Нема болка – нема добивка“ - Шеф Марк покажа што се прави за да стигне до целта

Марк Де Јонг или шеф Марк од кулинарското шоу „Брза кујна“ веќе извесен период вежба во еден фитнаес центар во Скопјезатоа што е одлучен да се ослободи од вишокот килограми.

Тој на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како макотрпно вежба.

„Нема болка- нема добивка“, гласи мотото на Марк кое го пишува во објавите на својот Фејсбук.

За дополнителна мотивација како партнерка и во теретаната, Марк ја има својата сопруга Василка која ја одржува својата витка линија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега