ВИДЕО: Полицијата реагирала поради Ѓоковиќ - најдобриот тенисер излегол на балкон да види што се случува

Австралиската полиција имала полни раце работа.

А, за сето тоа бил виновен еден навивач на Новак Ѓоковиќ кој на сите начини се обидувал да дојде до најдобриот тенисер на светот.

Застанал под балконот од хотелот во кој престојувал Ноле и го одвикувал да излезе.

Ѓоковиќ после некое време се појавил на балконот и поразговарал со упорниот фан, веројатно и самиот зачуден на што се се подготвени луѓето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2021 - 15:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега