ВИДЕО: Прва снимка од дрон од местото каде што загинаа четирите момчиња во Чачак

Тешка сообраќајна несреќа се случила минатата ноќ, кога автомобил „Сузуки“ излетал од патот и паднал во река, а притоа загинале четири момчиња.

На местото на инцидентот пристигнале полиција и пожарникари, но и родителите на настраданите момчиња.

Автомобилот бил целосно уништен, а несреќата се случила неколку часа по полноќ, кога момчињата се враќале од забава.

Сите четири момчиња биле од Чачак, а дополнителната истрага ќе покаже која е причината за излетување на автомобилот.

Се појави и првата снимка од дрон од местото каде што излета автомобилот, а може да се погледне ТУКА.

26.06.2022 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега