ВИДЕО: Раперот Африм Гаши пее за невозвратена љубов со „Празни џепови“

Додека бев млад бев основач на музичка група која се викаше „Празни џебови“, а кога еден новинар ме праша што очекувам од музички аспект, јас реков дека само знам дека името на групата нема да се смени. Ова вчера го изјави лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, по официјализирањето на договорот со премиерот Зоран Заев за влез во владата - пренесува Плусинфо

Тој посочи дека исто како и во музичките води, така и во политиката, не влегува од лукративен интерес.

– Додека бев млад бев основач на музичка група која се викаше „Празни џепови“ и во тоа време во едно интервју на прашање од новинар што очекувате од музички аспект, реков не знам што, само знам дека името на групата нема да се смени. Така што, ниту јас, ниту повисоките експоненти од мојата партија, не сме во политиката за да ги наполниме џебовите и целосно се одважуваме и се дистанцираме од еден ваков вокабулар – рече Гаши.

Неговиот рап-бенд во далечната 1995 година настапил со рап песна на албанскиот музички фестивал „Нота фест“, а токму Гаши видеото од овој настап одамна го сподели на социјалните мрежи. Во песната тој рапува за љубовта и за тагата поради невозвратената љубов, а на својата љубена тој ѝ порачува дека може да умре за неа.

Во продолжение, погледнете го настапот на „Празни џебови“:

06.12.2021 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега