ВИДЕО: Се појавија снимки од напаѓачот од Сиднеј: Луѓето панично бегаат, тој трча по нив


На социјалните мрежи се појави видео од наводниот напаѓач од трговски центар во Сиднеј.

На видеото се гледа човек кој во раката држи нож трча по луѓето, а тие панично бегаат.
Напаѓачот во еден момент го менува правецот на движење во друга насока од откако човекот од спротивниот правец не отстапува.

13.04.2024 - 13:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега