(ВИДЕО) Турска пејачка си ја пресече косата сред настап во знак на поддршка со Иранките

 

Протестите во Иран продолжуваат, а сè повеќе жени се приклучуваат по смртта на 22-годишната Махса Амини која беше ликвидирана од полицијата.

Турската пејачка Мелек Мосо реши сред настап да ја скрати косата во знак на поддршка на Иранките.

На Твитер веднаш пристигнаа голем број реакции во знак на благодарност за поддршката од пејачката.

29.09.2022 - 23:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега