„За пица со 4 вида сирење, треба кредит да си земам“

Поради големи покачувања на сирењата, кашкавалот и останатите млечни производи низ Македонија, почнавме да си правиме шеги на сопствените проблеми, само тоа и ни остана.

„Ги гледам цениве на сирењава, за пица со 4 сирења ќе треба кредит да зеам“, се вели во постот на Инамногуфина.   

24.09.2022 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега