Заев: Следи период за максимално посветена работа дома

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на фејсбук порача дека следува период за, како што рече, максимално да се посветиме на работа дома.

„Секој од нас со двојно поголем ангажман и двојно поголема одговорност, тоа носи успех за целиот народ и за татковината.Северна Македонија ќе добие Влада која го следи јасниот правец за кој е определено големото мнозинство граѓани – европскот пат, патот на економијата и правдата, патот до просперитет и долгорочна стабилност.“ – порача Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 12:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега