Земјотрес ги разбуди штипјани

Земјотрес со јачина од три степени утрово е регистриран кај Штип.

Според првичните информации, земјотресот се случил во 02 часот и 41 минута. Епицентарот е кај Штип на длабочина од 1 километар.

29.03.2023 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега