Жена од Свети Николе пријавила дека исчезнала нејзината малолетна ќерка

 

Вчера во 19:30 часот во Полициска станица Свети Николе, 37-годишната О.П. од Свети Николе пријавила дека околу 08:00 часот од семејниот дом на ул„Гоце Делчев“ во  Свети Николе се оддалечила нејзината 16-годишна ќерка А.Р., информира МВР.

По кажување на пријавителката истата имала сознание дека нејзината ќерка се наоѓа кај 22-годишниот Д.С. од село Сарај,струмичко. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2020 - 15:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега