ФОТО: Светот не памети ваков идиот - се фотографирал со телото на Марадона во ковчег и кренат палец

Диего Молина е името на во моментов најомразениот човек на свтот.

Вработен во мртовечница во Буенос Ајрес објавил фотографија со телото на Диего Марадона во ковчег.

Притоа се фотографирал со кренат палец нагоре, кој главно значи одобрување и десната рака на главата на славниот фудбалер, како да сакал нешто со тоа да порача.

Не се чекало долго на реакција на надлежните. Диего кој секако се посрамотил себеси, добил отказ.

Неговото име го открил адвокатот на Марадона, Матијас Морла.

„Диего Молина е идиотот кој се фотографираше покрај ковчегот на Диего Марадона. Во сеќавање на својот пријател, нема да запрам додека не платите за овој чин“, рекол Морла.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.11.2020 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега