Уште едно видео се појави на YouTube: Љубе не е сам - и за Заев е прифатлива промена на името

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски не е сам во намерата за промена на името на Република Македонија. На YouTube може да се најде видео на кое и лидерот на СДСМ Зоран Заев е согласен за промена на името на Македонија, односно за географска одредница.

Дека речи си целата коалиција на СДСМ е за промена на уставното име, покажува и Тито Петковски.

Скандалот со продажба на дражвните интереси на Македонија пукна вчера, откако во јавноста беше пуштено видео на Кое Љубе Бошкоски договара продажба на името на Македонија.

 

 

Оцени ја веста

22.02.2015 - 20:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега