Пијани струмичани скршиле од ќотек свој сограѓанин

Двајца струмичани се напиле, па претепале свој сограѓанин.

30-годишниот К.Д. заедно со својот една година помлад пријател М.Б. пред неколку денови на улицата „Младинска“ откако се довеле под дејство на алкохол, го претепале својот сограѓанин С.П. при што во еден момент К.Д. земал вила и го удрил во пределот на главата, при што му нанел скршеница на лицето.

најчитано сега