Загина човекот што ја насмеа цела Македонија

Старецот кој пред неколку дена почина откако 23-годишниот мотоциклист удри во него е всушност Насте Пупиноски од селото Вевчани, кој на јавноста и стана познат по изреката „Да живее владата" за време на вевчанскиот маскенбал пред 2 години, објави Бриф.

најчитано сега