ДУИ предложи четворица заменик-министри

ДУИ вчера одлучи кои ќе бидат земеник-министри во новата Влада.

Агим Нухиу ќе му биде заменик на Оливер Спасовски во МВР.

Беким Максути ќе биде заменик на Радмила Шекеринска во одбрана, додека за заменик-министер за образование ДУИ го предлага Висар Ганиу. 

Ширете Елези е предложена за заменичка во ресорот финансии.

 

 

 

13.06.2017 - 08:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега