Никогаш нема да погодите: Каква боја е Вселената? (ВИДЕО)

Дефинитивно никогаш нема да погодите каква боја е Вселената. Кога го прочитавте прашањето најверојатно помисливте дека се работи за темна боја, но верувале или не, Вселената не е темна или црна!

Веројатно никој немаше да даде одговор дека Вселената нема боја, иако токму тоа е точно. 

Погледнете го видеото...

01.12.2013 - 11:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега