Крива Паланка: 13-годишно момче се бори за живот откако испило поголема количина апчиња

Малолетник од Крива Паланка вчера се обидел да си го одземе животот земајќи поголема количина на апчиња.

Се работи за тринаесетгодишно момче од Крива Паланка кои сега се бори за живот на клиниките во Скопје.

Тој вчера попладне испил  поголема количина таблети, а на Клиника било примено во 16 часот и 20 минути.

најчитано сега