Малолетник со бокс нокаутираше дедо од Битола

16 годишното момче Ј.А. од Битола кривично ќе одговара за „тешка телесна повреда“, откако во неделата вечер нападнал свој постар познаник.

Според МВР, малолетникот нервозен поради претходна куса расправија, со тупаница го удрил 60 годишниот битолчанец П.С. Од ударот, човекот паднал во бесознание.

најчитано сега