Кумановчанец осакатил полицаец со секира

42 годишниот кумановчанец С.П. си заработил кривична пријава, откако пред неколку дена создал хаос во кумановско. Според МВР, кумановчанецот, на 17. мај физички нападнал свој сограѓанин. Откако полицијата пристигнала да интервенира, тој земал секира и замавнал кон еден од полициските службеници.

Полицаецот заработил повредан на десната рака. На кумановчанецот му е одредена мерка куќен притвор зо траење од 30 дена.

најчитано сега