Тага во домот на Благица Павловска: Бог нека го осуди твојот убиец

Македонската фолк пејачка Благица Павловска објави тажни вести на својот Фејсбук профил.

Имено на овој голем православен празник денеска објави дека заминала на небото душата на нејзината миленичка Белисима.

-Ја најдов во црква, оставена од сопственици и ја чував од срце во мојот дом… Патувај во царството небесно, ангелу мој… И раката и душата на серискиот убиец на сите мои миленици нека Бог ја осуди АМИН, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

ZA ZAL !NA DENESNIOV DEN PETKOVDEN !SI ZAMINA DUSATA NA MOJATA MILENICA BELISIMA !BELISIMA JA NAJDOV VO CRKVA OSTAVENA...

Posted by Blagica Pavlovska on Tuesday, 27 October 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 22:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега