ВМРО-ДПМНЕ победи во 20 општини, СДСМ во 8

ВМРО-ДПМНЕ информираа дека извојувале победа во првиот кру од локалните избори, во следниве општини: Аеродром, Велес, Бутел, Виница, Гази Баба, Градско, Зелениково, Зрновци, Илинден, Јегуновце, Карбинци, Кавадарци, Кратово, Могила, Новаци, Петровец, Прилеп, Свети Николе, Сопиште, Штип.

СДСМ пак прогласи победа во: Делчево, Берово, Богданци, Дојран,Крушево, Кривогаштани, Валандово, Крива Паланка

ДУИ ги освои Липково, Сарај, Пласница, а Алијансата за Албанција Гостивар.

17.10.2021 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега