Во студентски дом во Тетово: Тинејџер од Таџикистан нападнал момче од Пакистан

 

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.А.М.(19) од Таџикистан поради постоење основи на сомнение сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 27.09.2023 во студентски дом во Тетово, по претходна расправија, пријавениот физички го нападнал Х.Т.(21) од Пакистан и му нанел повреди.

 
29.09.2023 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега