Загатка само за најпаметните - можете ли да најдете уште еден лик освен кучето на сликата

Станува збор за оптичка илузија.

На цртежот се гледа едно куче, а зад него се крие лицето на неговиот сопственик, односно човек.

Дали го воочивте?

*

*

*

*

*

*

*

*

*

Ако сте се откажале ова е решението:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 19:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега