Скопјанец се води за исчезнат. Како што соопшти полицијата, вчера во 17:25 во ПС Бит Пазар 45-годишниот Ш.Ш. од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот татко, 70-годишниот Р.П.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.