Историја: Нуров го донесе првиот златен медал за Македонија на Медитеранските игри

Македонскиот борец Магомедгаџи Нуров го освои златниот медал, откако славеше против Фејзула Актурк во категоријата до 97 кг на Медитеранските игри во Оран, Алжир.

Ова беше прв златен медал за Македонија на Медитеранските игри во Алжир, а претходно медал освои и Владимир Егоров.

Егоров славеше во репасажот и го освои бронзениот медал за Македонија.

28.06.2022 - 23:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега