Изгледот на папкот може да открие многу за нашето здравје- обрнете внимание

Според некои истражувања, изгледот на папкот може да открие многу за нашето здравје, а обрнете внимание на тоа дали изгледа исто или постојат некои промени. 

Вовлечен папок 

- Личности кои имаат ваков облик на папок се склони на тегоби и дебелина. 

Мал, испапчен папук 

- Овие личности се осетливи на настинка и грип.

Бадемест папук

- Личности со овој тип на папок се склони на главоболки. 

Папокот во облик на U

- Овој папок може да биде склон кон кожни болести

Доколку воочите некоја промена на вашиот папок посетете лекар. Сепак, немојте да паничите и веднаш да си давате лоши дијагнози. 

27.07.2021 - 22:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега