Касами: Ќе се зголеми мнозинството во Собранието

Касами вечерва во интервју за ТВ21 во емисијата „Click Plus“ рече дека Собраниското мнозинство во иднина ќе се зголеми и нема да биде тенко како моментално

„Со други пратеници во иднина ќе се зголеми парламентарното мнозинство во Собранието и за прв пат по долги години ќе имаме Влада која ќе го реализира својот четири годишен мандат, имаме многу работа и многу проекти кои се во интерес на граѓаните“, потенцираше Касами.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2020 - 22:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега