Крвав инцидент во Гостивар - гостиварчанец при тепачка ранет со нож

Во текот на вчерашниот ден околу 12 часот на булеварот „Гоце Делчев“ во Гостивар млад гостиварчанец бил физички нападнат од сограѓанин.

Се работи за 30-годишниот Б.Д. кој додека управувал со автомобил марка „опел астра“, бил сопрен од комбе од кое излегол 28-годишниот Б.Н. кој физички го нападнал, а Б.Д. со цел да се одбрани со нож му нанел својот сограѓанин неколку убодни рани во пределот на рацете и рамењата.

Б.Н. е пренесен во Медицински центар Гостивар и задржан за понатамошно лекување. 

ФОТО: Скај

најчитано сега