Нови притвори за хулиганите на СДСМ и СОРОС

Нови 30 дена притвор за хулиганите на СДСМ и СОРОС кој дивееа на протестите минатата недела. Тројцата уште еден месец ќе останат во домашен притвор.
Како што потврдуваат од Кривичниот суд, против тројца демонстранти, од кои двајца беа изведени пред судија на претходна постапка на 15 април, а еден на 19 април, Обвинителството поднело обвинителен предлог и предлог за продолжување на куќниот притвор.

 
 
28.04.2016 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега