Мустаќите на Саша Кљештан против носот на Ибрахимовиќ

Фудбалерот на Андерлехт Саша Кљештан, откри една многу интересна анегдота од натпреварот против Пари Сен Жермен.

Тој вели дека имал вербален дуел со фудбалерот Златан Ибрахимовиќ.

„По еден најнормален дуел Ибрахимовиќ се сврте кон мене и се обиде да ме испровоцира велејќи ми: Имаш очајни мустаќи! Јас му кажав дека би требало повеќе да размислува за својот нос“, вели Кљештан.

08.11.2013 - 09:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега