Учителка и цела група деца во градинка во Гевгелија во излоација

Наставничка што држи настава со физичко присуство во Гевгелија е во изолација, како и цела група од детската градинка, пренесе Телма.

Коронавирусот полека навлегува и во гевгелиските образовни институции.

Градоначалникот Сашо Поцков вели дека за наставничката има замена и засега наставата се одвива без проблем.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2020 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега