ВМРО-ДПМНЕ утре повторно на протести во повеќе градови во земјава

ВМРО-ДПМНЕ утре вечер во Скопје и уште шест градови во државава со возила ќе протестира против, како што велат, криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот.

Во Скопје протестот ќе започне во 18.30 часот од СЦ Јане Сандански, па се до Владата, а ќе се протестира и во општините Велес, Охрид, Куманово, Прилеп, Штип, Битола.

-Македонија стана земја на криминалци, мафијаши на власт и неправда. Има за врхушката на власт, а нема за народот. Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие од страна на власта, која пак го прикрива стравот од казната која им следи од народот, истакнуваат од опозицијата.

Според нив, криминалот и корупцијата на власта се сериозни проблеми со кои се соочува државата и ги повикуваат граѓаните да се приклучат на протестотот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега