Затвореник почина во КПУ Идризово

31-годишниот затвореник Н.А. од Куманово починал во Казнено-поправната установа Идризово, информира МВР.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција. 

03.08.2021 - 16:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега